KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 9144491
*
nr 914 4491
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch, Björn Berg (1923-2008), "Vägen till skolan", motivet: 21 x 16
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2014
kl 18:29:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 13:54:10
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
*
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om Björn Berg
nr 914 4491
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch, Björn Berg (1923-2008), "Vägen till skolan", motivet: 21 x 16
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 13:54:10 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09